Usuwanie filtrów DPF Warszawa | tel. 602-357-933 | Al. Prymasa Tysiąclecia 66, Warszawa

Usuwanie filtrów DPF Warszawa

Jako jedni z pierwszych profesjonalnie usuwamy filtry DPF,
podnosimy moc w silnikach Toyoty - Chip Tuning

Filtr cząstek stałych stał się nieodłącznym elementem współczesnych samochodów z silnikiem Diesla. Wmontowany obok katalizatora ma za zadanie wyłapywanie cząstek sadzy, stał się on jednocześnie zmorą użytkowników tych samochodów z zamontowanym filtrem cząstek stałych.

Filtr DPF jest utrapieniem wielu kierowców. Nie jest tajemnicą, że większość konstrukcji w samochodach z silnikami wysokoprężnymi, jest nie dopracowana i uniemożliwia normalną eksploatację samochodu. Oczywiście można znaleźć głosy za i przeciw. Na pewno można znaleźć głosy oburzone na chęć wycięcia filtra DPF, bo „ekologia”, bo należy chronić środowisko naturalne. Warto zauważyć słowo „ekologia” zawarte w cudzysłowie, ponieważ jazda z niesprawnym filtrem cząstek stałych może bardziej zaszkodzić naszemu środowisku niż jazda bez niego, ponieważ, jeśli się on zapcha, to cała jego zawartość musi zostać wypalona.

Na czym polega funkcjonowanie filtra cząstek stałych.

Stopień zanieczyszczenia filtra jest monitorowany przez komputer i gdy przekroczy ustaloną wartość zostaje automatycznie oczyszczony poprzez rozgrzanie do bardzo wysokiej temperatury. Niestety w warunkach dużego natężenia ruchu lub w przypadku krótkich przejazdów automatyczna procedura dopalenia okazuje się niewystarczająca. Częste załączanie się procedury oczyszczania filtru skutkuje większym zużyciem paliwa oraz może prowadzić do rozrzedzania oleju silnikowego przez paliwo. W skrajnych przypadkach następuje pełne zapchanie filtru i wejście silnika samochodowego w tryb serwisowy co jest skutkowane utratą mocy przez silnik i jazdę z ograniczona mocą i elastycznością przyspieszania samochodu jak tez w końcowym stadium żywotności filtra unieruchomienie pojazdu. Również pogorszenie właściwości oleju silnikowego może powodować uszkodzenie silnika. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne i szybkie usuwanie DPF w Warszawie w naszym serwisie samochodowym.

Usuwanie filtrów DPF

Filtr DPF to wynalazek głównie dla aut jeżdżących na dalekich trasach, po autostradach, w naszych warunkach, często przy krótkiej jeździe filtr działa nieprawidłowo, wtryskiwane są olbrzymie ilości paliwa, wydech żarzy się, a w praktyce filtr DPF właśnie się zapycha. Samochód spala więcej paliwa, rozrzedza się olej silnikowy, nadmiar oleistego płynu dostanie się przez odmę do komór spalania. Wykonujemy usługę usunięcia filtrów DPF poprzez zmianę oprogramowania sterownika silnika który zarządza filtrem. I fizycznym usunięciem tego filtra. Usunięcie filtra DPF z układu wydechowego metodami ślusarskimi nie naruszając przy tym samego układu wydechowego, czy też zmiany konstrukcji technologicznej wydechu. Bańka w której znajduje się filtr zostaje rozcięta , filtr zostaje usunięty, a bańka w której znajdował się filtr zostaje zaspawana i dalej jest na swoim miejscu w układzie wydechowym. Oferujemy usługę usunięcia filtra cząstek stałych DPF/FAP. Specjalistyczne usuwanie filtrów DPF to gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia naszych klientów. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji w tym zakresie.

Jeśli macie Państwo pytania zapraszamy do zakładki najczęściej zadawane pytania lub do kontaktu z naszym warsztatem.